KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12043069

nr 1204 3069

Janos Lajos Tihanyi

(1892-1957), Ungern

Oljemålning, Kvinna, signerad. Olja på duk, 79x59 cm

János Lajos Tihanyi, ungersk bildkonstnär född 1892, död 1957.

Utrop:

500 kr

måndag 17 september 2018
kl 20:20:10

Janos Lajos Tihanyi

Läs mer om Janos Lajos Tihanyi